27.11.2016

Mami co jsi mi koupila

Na letní měsíce se výstavní sál třešťského muzea v Schumpeterově domě proměnil v klasický obchod z totalitních časů. Výstava, zahájená ve čtvrtek 16.6. 2016 slavnostní vernisáží, bude návštěvníkům připomínat nejen známé výrobky z let minulých, ale celý tehdejší systém zásobování, propagace, prodeje a shánění zásob, jakož i připomínku konzumačních praktik v hospůdkách a bufetech tehdejší doby. Bohatá regálová přehlídka mnoha potravinových i dalších výrobků je doplněna fotografickými dokumenty prodejen Jednoty, pojízdných prodejen i restauračních a ubytovacích zařízení. Atmosféra výstavy přenese návštěvníka pocitově do časů, kdy byl nejen o několik desítek let mladší, ale měl i docela jiné starosti a způsoby s opatřováním předmětů denní potřeby.

<<< Přednáška dr. Stehlíka – Babice 1951 (7. června 2016) -||- Výlet do Pohledu a okolí (18. června 2016) >>>