14.9.2015

16. Muzejní pátek

Šestnáctý muzejní pátek, věnovaný třešťskému školství, uspořádal Muzejní spolek Třešť v kině Máj 4.dubna 2014. Téměř dvě stovky diváků shlédly ve dvou představeních velkoplošné promítání zajímavých dokumentů, ilustrujících vývoj třešťského školství od devatenáctého století až po současnost. Fotografie někdejších vyučovacích objektů, pedagogických sborů i žactva vyvolaly živou reakci publika, při níž mohlo být během diskuse doplněno mnoho chybějících údajů a poznatků. Současně mohli diváci z obrázků a doprovodného komentáře Marie Kameníkové a Jana Morkuse poznat i nemálo školních zajímavostí a též mimoškolních aktivit z minulosti. Digitální zpracování archivních materiálů opět provedl Petr Kroupa.

<<< Valná hromada (7.března 2014) -||- Slavonické pohraničí (5.dubna 2014) >>>