Velkoplošné promítání snímků staré Třeště

Ke zpestření období mezi svátky připravil Muzejní spolek v Třešti ve čtvrtek 27. prosince 2018 další promítací večer nostalgických vzpomínek na zmizelá nebo výrazně pozměněná místa ve městě a nejbližším okolí. Tradiční autoři těchto programů Jan Morkus st. s technickou podporou Jana Morkuse ml. si tentokrát připravili jinou náplň, než byly minulé srovnávací snímky, dokumentující stav určitých míst ve městě před mnoha lety a nyní. Nejprve byla publiku nabídnuta prohlídka starých neznámých fotografií podle určitých tematických oblastí – benzinové pumpy v Třešti, třešťští skauti, výstavby vodovodních zařízení, vozidla ve městě, obchody, stavby kulturních a sportovních zařízení, bourání starých domů a průmyslových objektů pro novou výstavbu a podobně. Na závěr se mohli diváci seznámit s unikátními posledními snímky úplně zaniklých domů nebo i celých městských zákoutí. Živý zájem diváků zcela naplněného kinosálu tradičně opět doplňoval informace k promítaným snímkům. Pro velký zájem publika byla i tentokrát zorganizována dvě představení – v 17 a v 19 hodin. Současně byly v předsálí kina nabídnuty zájemcům ke koupi Vlastivědné sborníky, a to nejen starší ročníky, ale i nově vydaný sborník pro rok 2018.

<<< Výstava Jindřicha Roháčka (30. listopadu 2018) -||- Představení Vlastivědného sborníku 2018  (4. ledna 2019) >>>