24.11.2018

Muzejní večer – povídání o Banátu

Při pátečním muzejním večeru v třešťském muzeu nabídl muzejní spolek veřejnosti promítání fotografií a povídání o cestě spolku do Banátu, která se uskutečnila ve dnech 22. až 30. září letošního roku. Muzejníci při ní procestovali též část srbské Vojvodiny, kde si krom hlavního města Nového Sadu prohlédli i slovenskou oblast kolem Petrovce. V rumunské části Banátu pak navštívili české obce na jihu tohoto území a dosti podrobně poznali nelehký život této zemědělské oblasti. O zajímavé cestopisné zážitky se s publikem podělili Milina Matulová a Vlastimil Budař, přičemž svá vyprávění zdokumentovali řadou ilustračních fot. Současně též publikum informovali o stručné historii osídlení prohlédnutých lokalit a přidali několik pestrých cestovatelských zážitků a osobních dojmů z pozorovaných míst.

<<< Sedlejov ve Velké válce 1914 – 1918 (28. října 2018) -||- Výstava Jindřicha Roháčka (30. listopadu 2018) >>>