14.2.2016

20. Muzejní pátek

Jubilejní dvacátý muzejní pátek, pořádaný Muzejním spolkem v Třešti, byl věnován hudebním tradicím ve městě a jeho předním muzikantům. Uskutečnil se v 17 hodin 23. října 2015 v kině Máj a jeho autorkou byla Marie Kameníková. Proběhl tradičně formou velkoplošného promítání dobových dokumentů a fotografií, mapujících hudební dění ve městě od konce devatenáctého století až po současnost. Obsáhlou přednášku doplňovala autorka konzultacemi s publikem, které ochotně rozšiřovalo škálu informací o promítaných obrazech. Pro velký zájem třešťské veřejnosti bylo představení reprizováno ještě jednou o dvě hodiny později. O zdar této akce se opět i tentokrát zasloužili občané města, kteří nezištně zapůjčili své privátní fotografie k veřejné produkci.

<<< Výlet do Vídně 2015 (19. září 2015) -||- Muzejní večer (3. prosince 2015) >>>