14.9.2015

17. Muzejní pátek

Celkově již sedmnáctý muzejní pátek proběhl opět za velkého zájmu třešťské veřejnosti v kině Máj 7. listopadu 2014. Byl znovu naplněn velkoplošným promítáním srovnávacích vyobrazení Třeště minulosti a současnosti. Do tohoto pokračování loňského programu byla zařazena řada unikátních fotografií ze starých skleněných negativů, objevených teprve před nedávnem.
Diváci tak mohli shlédnout zcela nový premiérový program a případně se vyjádřit k zobrazeným objektům a osobám a tím rozšířit znalosti muzejníků i svých sousedů. Promítání provázeli komentářem autoři projektu Jan Morkus a Petr Kroupa, který byl též autorem digitální podoby celého pořadu.
Na závěr byla divákům nabídnuta možnost zakoupení nového CD nosiče s obsahem obou muzejních pátků s obrázky o třešťské minulosti.

<<< Návštěva železničního muzea v Telči (18.července 2014) -||- Renesanční móda (13.listopadu 2014) >>>