V rámci vzpomínkových akcí stoletého Kafkova výročí zajistil si Muzejní spolek v Třešti procházku Prahou po místech, kde pobýval a působil obdivovaný spisovatel. Zasvěceným průvodcem se nabídla být znalkyně Ing. Gabriela Kalinová CSc. Přivítala členy spolku hned na hlavním vlakovém nádraží, aby se pak s nimi vydala na několikahodinovou vycházku po pražských ulicích a náměstích. Navštívili tak nejen místa spojená se samotným Franzem Kafkou, ale prohlédli si i domy a místa, kde se narodili nebo žili jeho přátelé a kolegové z řad pražské německé inteligence a umělecké scény, jako byli Franz Werfwk, Max Brod, Johannes Urzidil, Alexander Zemlinsky, Rainer Maria Rilke a další. Proto výprava vyrazila od nádraží Jeruzalémskou ulicí nejprve k Jubilejní synagoze a ke kostelu sv. Jindřicha a Kunhuty, a dále Dlážděnou ulicí ke kdysi slavné kavárně Arco, oblíbenému shromaždišti německých umělců.
Pohlédnout bylo možno i na někdejší sídla pojišťovacích ústavů, které se staly Kafkovi pracovištěm či na školy, kde studoval i jako právník praktikoval. Muzejníci tak prošli od Masarykova nádraží Havlíčkovou ulicí a ulicí Na Poříčí přes Náměstí republiky a ulicí Na příkopě až na Ovocný trh a dále ke Karolinu. V Celetné ulici a na Staroměstském náměstí se pokračovalo prohlídkou domů, kde rodina Herrmanna Kafky bydlela. A nebylo jich věru málo, neboť Kafkovi se velice často stěhovali. Navíc se na Staroměstském náměstí nalézá i dům bohaté pražské rodiny Löwyových, která se s Kafkovými spojila. Na rohu ulice Maiselovy, kde před asanací stával rodný dům Franze Kafky, se muzejníci i se svou nadšenou průvodkyní pod Kafkovou bustou vyfotili. Potom ještě pokračovali přes Staroměstské náměstí ke španělské synagoze a Kafkově soše od sochaře Jaroslava Róny, a dále až do ulice Bílkovy, kde v domě č.4 skončil život známého třešťského lékaře MUDr. Siegfrieda Löwyho.
Další program výletu již byl v individuálním rozhodnutí účastníků. Část výpravy zvolila ještě přátelské posezení a diskuzi s průvodkyní Ing. Kalinovou ve vinárně v blízkosti Kafkovic posledního domu. Jiní se vydali městem za dalšími poznatky, jako bylo třebas zhlédnutí zajímavé výstavy v galerii Kooperativy s názvem „První a poslední“. Výstava nabízela porovnání malířských prvotin s vrcholnými díly od mnoha českých malířů napříč generacemi. Další se vydali k prohlídce vily Františka Bílka, aby tím propojili své zážitky a poznatky s výletem do Chýnova.