6.8.2024

Muzejní noc 17. května 2024

Třešťský muzejní spolek se spolupodílel na přípravě Muzejní noci v pátek 17. května 2024, pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava. Její náplň byla převážně zaměřená přírodovědně a skládala se z několika částí. V jejím úvodu přečetl několik kapitol ze své knihy zvířecích pohádek Bajky a pohádky z Vysočiny zoolog jihlavského muzea Pavel Bezděčka. Následující přednášku s promítáním nazval ornitolog Filip Hruška – „Za sovami k Javořici“ a prezentoval v ní svůj mnohaletý výzkum života sov ve vysočinském regionu. Po odeznění přednášky autor odpověděl divákům na řadu ornitologických dotazů. Dalším bodem programu se stala vernisáž atraktivní přírodovědné výstavy fotografa Zdeňka Mayera. Autor během ní zmínil některé postupy a zážitky při pořizování jedinečných záběrů divokých zvířat v našem blízkém okolí. Závěrečnou částí muzejní noci potom bylo promítání filmů a snímků z archivu Muzejního spolku. Dobrá pohoda a zábava vydržela aktérům včetně hostů i do pozdních večerních hodin, takže akce dostála svému názvu, když se završila téměř o půlnoci.