30.5.2020

Muzejní delegace v Moravských Budějovicích

Moravskobudějovický muzejní spolek se sešel pod vedením svého předsedy pana Kováře ve středu 4. března 2020 v podvečer k letošní valné hromadě, aby zde projednal potřebné spolkové náležitosti a zrekapituloval činnost spolku v loňském roce. K této schůzce přizval též delegaci Muzejního spolku v Třešti. Jejímu členy byli předseda Vlastimil Budař a Jan Morkus st. V průběhu jednání tak mohl předseda Budař promluvit o činnosti našeho spolku a navrhnout další možnosti vzájemné spolupráce mezi těmito spřízněnými muzejníky. Výsledkem jednání se potom stal návrh na možnou přednášku třešťských muzejníků Miliny Matulové a Vlastimila Budaře o cestě do Banátu. Tato akce by mohla proběhnout v Moravských Budějovicích na podzim letošního roku.