24.5.2022

Výstava k dvacetiletí Třešťského průměru

Členové Muzejního spolku v Třešti si nemohli nechat ujít příležitost připojit se k oslavám dvacetiletého trvání divadelního souboru Třešťský průměr. Toto výročí má současně připomenout i poutavá výstava v muzeu v Schumpeterově domě, která byla zahájena zcela netradiční vernisáží v neděli 8. května 2022. Pozvánkou k ní byly i menší ukázky z tvorby souboru, a především zasvěcená kunsthistorická studie frontmana Miloše Kameníka, který zcela odborně zhodnotil dvacetiletou uměleckou tvorbu Třešťského průměru. Výstava samotná pak návštěvníkům nabídla nepřeberné množství rekvizit, obrázků a dokumentů z dosavadních představení, jakož i možnost promítnutí některých scének na obrazovce. Navíc si přítomní mohli vystavené rekvizity osahat a divadelní kostýmy vyzkoušet a obléci. Následná komentovaná prohlídka výstavy potom ještě povědomí diváků o Třešťském průměru patřičně prohloubila.