25.2.2017

4. muzejní pátek

4. muzejní pátek proběhl 10. září 2010 a byl věnován druhému pokračování třešťské filmové kroniky. Další část promítání filmových dokumentů z Třeště byla tentokrát zaměřena na časové období od konce 70. let do počátku 80. let s cílem přiblížit stavební proměny Třeště. Diváci mohli shlédnout oslavy 75. výročí otevření železniční tratě Kostelec-Slavonice, bourání domu Lesní správy, výstavbu sídliště na Hodické, odstřel Interiéru, volby v roce 1981, jakož i otevření nového kina.
Jednotlivé dokumenty byly doplněny krátkými ukázkami daných míst ze současnosti. Původní filmy natočil Jan Kessler, střih a úpravu do digitální podoby provedli Miloš Kameník a Adéla Doudová.

<<< Morový průvod v Brtnici (29. srpna 2010) -||- 5. muzejní pátek (1. října 2010) >>>