8.10.2016

15. muzejní pátek

Slavnostní vernisáží byla zahájena v Schumpeterově domě v pátek 6.prosince 2013 vánoční výstava tří výtvarnic z Vysočiny, které jsou držitelkami certifikátu Vysočina – regionální produkt. Zahájení výstavy doplnilo hudební vystoupení umělců z třebíčské hudební školy.  Výrobky všech tří vystavujících výtvarnic je možno si v muzeu též zakoupit. Výstava potrvá do 2.února 2014.
Současně s otevřením vánoční výstavy v třešťském muzeu proběhl také 15. Muzejní pátek místního muzejního spolku. Na něm byl veřejnosti představen nový Vlastivědný sborník Třeště a okolí. Autoři jednotlivých příspěvků pohovořili o svých článcích a zodpověděli dotazy z publika. Nový sborník je možno si v muzeu zakoupit a tím podpořit další ediční činnost spolku.

<<< Třebíčský zámek (24. listopadu 2013) -||- Repríza promítání staré Třeště (27. prosince 2013) >>>