13.5.2026

Návštěva na valné hromadě v Moravských Budějovicích

Muzejní spolek v Moravských Budějovicích pod vedením svého předsedy Františka Lustiga stanovil konání své letošní valné hromady na středeční podvečer 4. března 2026 v sále Budivoj v Městském kulturním středisku Beseda. K účasti přizval i své kolegy z Třeště, a proto se do Moravských Budějovic vypravila delegace spolku pod vedením předsedy Vlastimila Budaře. Program valné hromady standartně zahrnoval zprávu o činnosti moravskobudějovického muzejního spolku v roce 2025 a zprávu o kontrole finančního hospodaření v témže roce. Slovo dostali i zástupci z ostatních měst, z Dačic. Jemnice a Třebíče. Rovněž třešťská delegace se mohla pochlubit svými akcemi v loňském roce. Během dalšího jednání byly předneseny hojné plány a návrhy na výstavy a další akce v regionu pro tento rok. Po naplnění základního programu schůze již mohla začít volná diskuze a zábava, spojená í s občerstvením.