Členská schůze (Valná hromada) muzejního spolku se uskutečnila v pátek 6. března 2026 v zasedacím sále třešťského muzea v Schumpeterově domě. Na ní mohli muzejníci zhodnotit svoji práci za minulý rok, nabídnout návrhy k letošním aktivitám a současně i překontrolovat své finanční hospodaření. Přehled loňské činnosti a návrhy pro rok 2026 přednesl ve svém obsáhlém referátu předseda spolku Vlastimil Budař a finanční přehled přednesla jednatelka Zdeňka Štumarová. Odsouhlasením přednesených zpráv spolkem skončila oficiální náplň schůze a mohlo být dáno slovo hostům ze spřátelených muzejních spolků. Za dačické kolegy promluvila Jana Bisová a Martin Rychlík, za hosty z Moravských Budějovic František Lustig a za jemnické Antonín Podhrázký. Potom promluvil k muzejníkům starosta města Třeště Ing. Vladislav Hynk, aby seznámil s městskými aktualitami, které se práce muzejníků mohou dotýkat. Nato již byla otevřena volná diskuze a zábava při bohatém pohoštění.
