Vlastivědný sborník Třeště a okolí 2018

Muzejní spolek v Třešti navázal na tradici a každoročně vydáváme Vlastivědný sborník Třeště a okolí, na jehož stránkách pomáháme lidem prozkoumat historii města, ve kterém dnes žijeme. Nyní máte možnost zalistovat novým číslem, které právě vychází.

Vlastivědný sborník Třeště a okolí volně navazuje na stejnojmennou publikaci, která vycházela v 60. a 70. letech 20. století. Od roku 2005 nově vychází koždoročně jedno vydání a přispívají do něj svými články nejen členové spolku, ale i fundovaní odborníci nebo jiní amatérští nadšenci. Většina článků má historickou tématiku, nalezneme zde však také například témata přírodopisná.

Tiskoviny z dílny Muzejního spolku v Třešti si můžete zakoupit v třešťském muzeu a infocentru v Třešti, nebo nás můžete kontaktovat přes e-mail info@muzejnispolek.czKoupí podpoříte další vydavatelskou činnost Muzejního spolku v Třešti.

OBSAH:

• Dovolená u Münchů v Srbsku / Milina Matulová
  • František Pachta / Jan Morkus st.
  • Proměny věže farního kostela sv. Václava ve Stonařově v letech 1949−1996 / Mgr. Lubomír Peltan
  • Neslavně slavný rodák z Vysočiny / MUDr. Přemysl Fučík
  • Historie a současnost telečských obor / Ing. Milan Slavinger