Nezapomeňte, že jsme zemřeli, abyste vy mohli svobodně žít!

Muzejní spolek v Třešti a Muzeum Vysočiny, pobočka Třešť Vás zvou na přednášku Vlastimila Budaře, která je věnovaná osobnosti RNDr. Bohuslava Hrudičky.
21. 11. 2019 v Muzeu (Schumpeterův dům), začátek v 17:00 hodin.

Přijďte si připomenout 80. výročí uzavření českých vysokých škol a 115. výročí od narození třešťského rodáka  Bohuslava Hrudičky. Byl to člověk velmi vzdělaný, jeho předním zájmem byla vždy věda, v níž dosáhl neobyčejných úspěchů, stal se zakladatelem dynamického směru klimatologie. Přesto byl skromný a zbožný. Ovládal historii, latinu, řečtinu, miloval hudbu a četbu. Množství jeho vědeckých článků a spisů a rychlý vědecký vzestup svědčí o neobyčejném nadání, píli a pracovní energii třešťského rodáka. V roce 1942 byl jeho nadějný vědecký život zmařen v koncentračním táboře Mauthausen.

Na akci si můžete zakoupit nový Vlastivědný sborník Třeště a okolí 2019.

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.