15.12.2019

Dvě výstavy v třešťském muzeu

V počátku letošního adventu zahájilo třešťské muzeum dvě souběžné zajímavé výstavy. Jednak je tu připravena větší část sbírky Ing. Dany Komárkové, sběratelky dámských kabelek z přelomu 19. a 20. století. Bohatý výběr nejrůznějších kabelek je doprovázen historickým komentářem o kabelkách na nástěnných panelech. S touto výstavou se prolíná pestrá škála obrázků nejrůznějších malířských technik a žánrů od třešťské rodačky MUDr. Jolany Mertové.

Slavnostní vernisáž otevřela výstavy v páteční podvečer 6. prosince 2019 a tyto výstavy ve výstavním sále muzea i v muzejním vestibulu potrvají až do počátku února roku příštího.

<<< Přednáška o RNDr. Bohuslavu Hrudičkovi (21. listopadu 2019) -||- Kniha o Bukové (19. prosince 2019) >>>